separatory, separator, separatory tłuszczu

13/12/2017

forma

Opublikowane jako: Bez kategorii — admin @ 23:05

Po obliczeniu wszystkich kosztów pozyskałem 297szt. Stempli po 1,78 zł. Zamiast 4 czy 5 zł za szt. Słupy i słupki na całe ogrodzenie i wyszło trochę drewna na zorganizowanie ogniska. Z pobliskim tartaku za 50 zł kupiłem króciaków na wykonanie bramy i furtki do lasu.

Sadzimy las pomiędzy działką a starym lasem z tą mysią żeby w przyszłości jeszcze bardzie osłonić budynek od wiatru północnego. Od znajomego leśniczego zakupiłem sosnę pospolitą oraz jarzębinę i połowie kwietnia przy sprzyjającej pogodzie w sobotę i niedzielę postanowiliśmy posadzić las.Tysiąc sadzonek i becel, roczne sadzonki najlepiej się przyjmą, pod koniec dnia za ciężką procę kiełbaska z ogniska puch. W niedziele pomagał nam gospodarz przy sadzeniu resztki sadzonek.

Po odmówieniu wykonaniu zabudowy przez formę, zabudowy nadmienia iż mała trochę fi 80cm postanowiłem wykonać samodzielne. Przemielałem od razu sprawę i nie mając badania wody postanowiliśmy wykonać zabudowę o średnicy wew 120cm i wysokości 165cm tak aby w przyszłości zmieściła się 300l zbiornik hydroforowy, instalacja elektryczna, oraz zestaw filtrów, przynajmniej przeciwko zapieszczeniu instalacji.

A oto nasza baza, latem miło było w weekend posiedzieć na działce a wieczorem ognisko i kiełbaska

studnia

Opublikowane jako: Bez kategorii — admin @ 23:03

Wyznaczyłem kilka przypuszczalnych miejsc i klika innych żył wodnych, świadomości występowania żył wodnych przyda się przy organizacji sypialni. Przypuszczalne miejsce studni jest wyznaczone i przygotowujemy się do zlecenia wiercenia studni. Po wykonaniu rozpoznania pośród lokalnych studniarzy podjęliśmy decyzję że studnia wiercona będzie w stalowej rurze osłonowej. Wizyta studniarza na działce i omówieniu szczegółów oraz zapłaceniu zaliczki w kwicie 1000zł studniarz rozłożył sprzęt i rozpoczął bicie studni.No i tyle tego bicia było, że po 5 dniach i 8,5m głębiej skończyła się przechwalanie studniarza co to i jaką to studnia nie wykopał. Padał się i powiedział że jest tak twardo że nie da rady głębiej po odliczeniu kosztów i paliwa to na 8,5m za 750 zł droga ta dziura.

Następny studniarz w lokalnej listy „tak tak przyjadę w niedzielę koło 13.00 i tyle go widziałem po wykonaniu telefonu usłyszałem bełkot pijaka, trzeci studniarz przyjechał i popatrzył na fragmenty skaleni wydobytych przez pierwszego fachowca i powiedział że jest tu twarda „też mi nowina tak jak bym nie wiedział” zaproponował cenę na metr 240zł to mu podziękowałem.  Z pośród ważnych spraw było zakupienie i transport kontenera na budowę w postaci zabudowy samochodowej typu izoterma.

Podobny obraz

Było by pięknie kiedy zakupiłem kontener oczekiwał na transport i z kiedy doszło do możliwość transportu okazało się że kontener przywieziony został uszkodzony, kierowca zaczepił o konar czy też o drzewo i cały narożnik rozwalony. Po telefonicznym kontakcie z kierownikiem firmy transportowej ustaliłem że kierowca zabiera kontener na bazę i tam ma być naprawiony a sama firma potraktuje transport za darmo. Po naprawie kontener został postawiony na działce na podkładach kolejowych wreszcie!

Następnym etapem było grodzenie tymczasowe w stylu budowlanym w tym celu postanowiliśmy u znajomego leśniczego zakupić żerdzie tak żeby od razu pozyskać stemple o wymiarze nietypowym 315cm bowiem przy specjalnej konstrukcji budynku trudno jest kupić takie wymiary. W ramach podniesienia swoje kondycji postanowiłem samodzielnie popracować na świeżym powietrzu w lesie.

No i skończył się lokalny patriotyzmy po trzech partaczach dostałem telefon do studniarzy , przyjechał kierownik podpisaliśmy umowę bez zaliczki termin umówiony na połowę maja plus minus tydzień.  Studnia z lustrem na 9,5m ppz przy pompowaniu pompą 33l/min lustro spada do poziomu 11m, studniarz powierzał spokojnie można pompować 4000l/godzinę. Pompa jest na głębokości 24m trzeba dobrze przepompować studnie czyli lejemy wodę.

Po zainstalowaniu agregatu na samochodzie zaczynamy przepompowanie studni w tydzień 40tyś litrów popołudniami na działce baniaki na zmianę były napełniane i opróżniane do rowu pomiędzy polami, jest tak sucho że woda 1000litrów wsiąka po 14-16m przepłynięcia po powierzchni.

Przyjechała ekipa Ził made in CCCP z wojskowym zestawem wiertniczym na płuczkę i w pierwszy dzień rozłożyli sprzęt, wykopali studzienkę osadową. Drugi dzień wiercenie, trzeci dzień wiercenie 25m i na czwarty dzień rurowanie fi - 133mm stalowa. Na piąty dzień dalej wiercenie tyle że średnica 126mm tak zwana bosa studnia do 44m tz wieczna studnia bez osłony w litej skale. W ostatni dzień podczas składania sprzętu przepompowali studnie i jest woda jest WODA.

mapka

Opublikowane jako: Bez kategorii — Tagi:, — admin @ 22:56

Szczęśliwi posiadacze wymarzonej działeczki udaliśmy się do projektanta gdzie założenia projektowe domy były już przemyślane. Projektant skompletował dokumenty do wniosku o wydanie warunków zabudowy, mapki, dokumenty z energetyki możliwości dostawy elektryki, warunki techniczne wodociągów i tu zabawna sprawa: 927m rura 110mm i dwa ujęcia dla straży pożarnej oczywiście trzeba sobie zafundować i gminie, zabawne takim filantropem nie jestem. I tu padło na wykonanie studni głębinowej po prostu będzie taniej.

Wniosek złożyłem pod koniec grudnia i tradycyjnie po miesiącu otrzymałem pismo iż z powodu potrzeby uzgodnień, termin wydania decyzji przedłuża się w czasie nie określonym. W marcu otrzymałem projekty warunków zabudowy, oczywiście nie talie jak składałem, linia zabudowy 12m, szerokość fasady frontowej min. 13m i kilka innych parametrów. Oczywiście napisałem odwołanie i cała procedura zaczęła się prawie odpoczynku, do momentu telefonu od Pani Architekt która zadała mi pytanie „czego pan chce żeby połać dachu były prostopadle a nie równolegle do drogi dojazdowej tak jak wszyscy i czego tak wąska ma być fasada frontowa”. Zaczęłam pani architekt tłumaczyć że w celu pozyskiwania energii słonecznej wymagane jest by już projektowany dom był ustawiony w stosunku do kierunki północ – południe tak aby dom energooszczędny miał elementy domu pasywnego. Po czym Pani architekt pogratulowała mi odwagi i powiedziała że dostane warunki takie jak chce. , a kiedy projektant skontaktował się z nami i umówiliśmy się na spotkanie. W biurze projektowym w trakcie ustalania szczegółów projektu dyskusja zeszła na poszczególne elementy konstrukcji budynku i zanim się obejrzeliśmy było już ciemno a wszyscy pracownicy wyszli już do domu a, kierownik zgasił światło i było już późno jak wracaliśmy do domu.wypadało by dowiedzieć się co tam w ziemi słychać, a samo rozpoczęcie budowy będzie musiało poczekać zbyt optymistycznie podchodziłem do terminu przy opieszałości administracji terenowej marzec teraz wiem że to nie realne. A więc samodzielne wykonania badania gruntu nie stanowiło dla mnie problemu, tym bardziej iż w inżynierii wojskowej takie rzeczy robiło się, więc przy pomocy świdra i łopaty przy sporej pomocy syna wykonaliśmy odwierty w czterech miejscach działki oraz jeden wykop na głębokość 1,8m

Znalezione obrazy dla zapytania dom ekologiczny

Cokolwiek by się działo projektant przyjął zobowiązanie do wykonania projektu architektoniczno-budowlanego na całą działkę według indywidualnego projektu. Od grudnia roku do momentu otrzymania decyzji na budowę czyli do 13 września. Biuro projektowe przygotowywało i pomagało w przygotowaniu całej dokumentację wnioskodawczą od gminy i starostwa czasami trzeba było przypominać ale w sumie było nieźle. Do kontaktu otrzymaliśmy asystentkę która kontaktowała się z nami o spełniała nasze projektowe zachcianki, odległości do biura była spora dlatego szkice i rysunki wysyłane były email. Projekt był ukończony w sierpniu roku i dopiero po uzyskaniu pozwolenia na budowę zapłaciłem  wentylacja Warszawa za projekt i kierbuda. Po przeprowadzeniu odwiertów okazało się iż grunt jest całkiem niezły najważniejsze że niema gliny ale jest: Oto jest pytanie na które trzeba było odpowiedzieć, znaleźć odpowiedzi i w tym celu podleliśmy decyzję że pierwszą inwestycją będzie zrobienie ujęcia wody. Studnia kopana nie wchodzi w rachubę po badaniu grunt w tych skaleniach to chyba metodą detonacyjną, czyli tylko wiercona, głębokości nie wiem jaka ale, chociaż miejsce trzeba będzie poszukać i stąd na działce zaczęłam chodzić ku uciesze małżonki z dwoma elektrodami spawalniczymi.

30cm humusu,

10-15 cm piach,

35-40 cm mieszania piachu ze skaleniem wapiennym

60-70 cm mieszanina skalenia z piachem

Potem sam skaleń przełożony odrobiną piechi TWARDO.

Potem zrobiliśmy próbę przesączania gruntu w płytkim odwiercie, po zalaniu wodą okazało się że woda nie ucieka przynajmniej na samum początku. W ciągu 30min wsiąkło 10 litrów wody czyli sam skaleń i mieszanina przymnie wodę, czyli oczyszczalnia ścieków będzie miało rację bytu przy najmniej w tym miejscu gdzie będzie jest więcej piachu. Grunt pod GWC będzie trudny

Warunki zabudowy wydane oczywiście trzeba było poczekać aby uprawomocniły się i trwało to do połowy maja czyli 5 miesięcy wyczekiwania.

działka

Opublikowane jako: Bez kategorii — admin @ 22:51

Po rozmowie okazało się że gospodarz chciał sprzedać ziemię rolną ale zainteresowanie było niskie, w niektórych zapytaniach było: ile ton tej ziemi na do sprzedania, zabawne. Gospodarz chce podzielić ziemię na działki i sprzedać jako działki budowlane.

Po wyjaśnieniu lokalizacji przyszłych działek pojechaliśmy z żoną pooglądać owe przeszłe działki: Jest ostateczna decyzja co do podziału działki i trzeba było złożyć propozycję cenową gospodarzowi, argumentując brakiem: utwardzonej drogi, wody, energii elektrycznej. Po upływie pewnego czasu danego do przemyślenia propozycji otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź TAK przyjęli naszą propozycję. To super, prawie od razu podpisaliśmy umowę wstępną i od razu załatwialiśmy kredyt w między czasie zorientowałem się co energią elektryczną.

Kredyt otrzymałem, umowa notarialna podpisana warunki techniczne przyłącza energii elektrycznej otrzymałem. Po otrzymaniu umowy notarialnej podpisałem umowę na dostawę energii elektryczną, gdzie zakład elektryczny stwierdził że przy tej liczbie KW nie jest wstanie z istniejącej sieci podłączyć domu (18KW) i trzeba będzie dokonacie rozbudowy sieci energetycznej gdzie termin oddalił się do 17.07.2013 roku. Kredyt wypłacony staliśmy się właścicielem działki.

Zjazd z drogi głównej na drogę gruntową po ścianie lasu potem przez las do skrzyżowanie i w prawo za lasem jest pole i to tam droga prowadzi do wsi. Po kilku telefonach trafiliśmy na miejsce. W oczekiwaniu na zakończenie podziału ziemi sprawdzamy jakie jest lokalizację działki w którym monecie jest zachodzi słońce i w zenicie, i okazało iż działka jest położona +20 stopni północno wschodnim czyli słońce pada w równolegle do szerokości działki o godzinie 14.

13/03/2017

kratka

Opublikowane jako: Bez kategorii — admin @ 23:40

Jestem na etapie ocieplania poddasza wełną, i płytowania k/g i tu moje pytanie; dach jest dwu spadowy w kolejności blacha , pełne deskowanie ,papa na deskach od spodu 3cm szczeliny ,sznurek ,wełna 15, i w poprzek, wełna 10 ,paroizolacja, karton gips . Stropem będzie sufit podwieszany z k/g 15+10 wełny i od góry, podłoga OSB lub jakaś inna płyta. .w 2 pokojach okna z nawiewnikiem, w jednym 2 okna dachowe Fakro z taką prostokątna kratka wentylacyjną , łazienka bez okna.Filar wentylacyjny jest między łazienką a pokojem z oknami dachowymi i blisko ściany tak że skos dachu uniemożliwia wybicie kratki w pokoju bo wyszła by na wysokości około1.20m .  myślałem że bedzie to grawitacyjnie sobie uchodzić ciepłe powietrze tą kratką w suficie i wydostawało by sie na ten strych nie ocieplony , lub jezeli bym te rury połączył na tym strychu jakimś trójnikiem i wpoił do filara wentylacyjnego na którego koncu nad dachem są te dwie kratki na przestrzał filara i to bedzie sobie zasysać, ale że nie mam duzego doświadczenia w tym temacie dlatego pytam czy to będzie OK. Czy musze jakis wentylator zakładać aby to pociągnęło.A nawiew świeżego powietrza , to tymi nawiewnikami w oknach -dadzą radę ?  Czy musi być w tych pomieszczeniach jakaś jeszcze wentylacja ? Myślałem żeby dać rurę PCV przez wełnę i kończyć na suficie kratką a drugą stronę i wypuścić do góry nad podłogę zakończyć tez jakąś kratką żeby się nie dostało nic do środka i tak w tych pokoiach . Takie rury by sobie wystawały nad podłoge nad sufitem, lub te 3 rury połączyć ze sobą i do filara wentylacyjnego wpiąć pod szczytem, no i te rury na górze chyba musiałbym ocieplić czymś żeby się nie skraplała para bo tam już nie będzie ocieplenia. Czy takie rozwiązanie będzie dobre czy coś innego muszę zrobić , ewentualnie co i jak? Na poddaszu “grawitacja”? To mało prawdopodobne. Dla człowieka ważniejsze jest skąd bierze nie gdzie wyrzuca, więc wentylator powinien nawiewać powietrze do sypialni. O kurde nie wiedziałem. W takim razie co musiałbym zrobic ? jakis otwór żeby wpadało powietrze czy wentylator zasysający? myślałem że to bedzie łatwa i prosta sprawa. Czy zostawic tak bez zadnych kratek/wyciągów i tylko nawiew przez nawiewniki w oknach?

pomysł

Opublikowane jako: Bez kategorii — admin @ 23:37

No! Np na zewnątrz + 30 a środku 20. Klima niepotrzebna, wszystko załatwia genialny reku. Po pół roku nagle pstryk i na zewnątrz -10 a środku + 20. Grzać nie ma po co. Chłodzić nie ma po co. Wszystko załatwia rekuperator. Normalnie rewolucja. Jest na sali lekarz? Uruchamiać klimę i pchać energię by to odzyskać w rekuperatorze dzięki energii. zaiste diabelski pomysł.
Pan się zlituje nad sobą i nad tym narodem doświadczonym rozbiorami.
My nie jesteśmy idiotami mimo,że co drugi na skrzydle od stodoły poleci. no cóż widać tylko obudowę, trochę kabelków. Czemu kwadratowe/prostokątne podłączenia instalacji? Ile oszczędności wyjdzie zobaczymy jak skończymy. Frapol badał wymienniki na Alasce? Ty to potrafisz rozbawić ludzi.
Na drugi raz nie ograniczaj się i podaj wyniki od ruskich ze wsi Tomtor. Wtedy wpiszesz sobie oszczędność 15000kwh, albo na stacji arktycznej Sojusz wtedy wpisz sobie 17500kWh, a co! Jakiś tani i prosty typu on/off, moc czy warto dołożyć PLN na taki z tygodniowym ustawieniem czasu pracy? Co polecacie w dobrej cenie z opcją ustawienia WM tygodniowego?
Dla mnie wyświetlacz ma 3cio rzednę znaczenie, kolorki, rozdzielczość byle się na nim dało ustawić plan tygodniowy czy nawet nie tygodniowy ale jakieś opcje włącz/wyłącz-bieg1-10min co 1h itp. Zapuszczę to w kółko a od czasu do czasu w miarę potrzeb ręcznie.
Chyba, że źle kombinuję ale nie mam czasu na habilitacje w temacie sterowników do reku. To napisz jak dobrze kombinować. Bo sam taki komentarz to o kant pupy.
Pisze tu, pytam sie, znaczy: nie jestem pewien jak to ma być.
Może przesadzam. Może to mój pierwszy dom i pierwsza rekuperacja. Jeszcze nic nie kupiłem a jak pisałem zależy mi na budżecie.
Jeśli kupisz reku z bypassem to wybierz sterownik którym będziesz mógł bypass wysterować - przydaje się latem - mój niestety ma automat i z chłodzenia nocą nici (u mnie temp zewnętrze na to pozwalają)
Programator tygodniowy - średnio przydatne
Za to zwiększenie/zmniejszenie(najlepiej %-towo) wydajności centralki w ciągu doby - to jest przydatne
W zimie nocą chodzi słabiej w okolicach południa mocniej , latem na odwrót (tylko ten nieszczęsny bypass)
Czyli sugerujące najprostszy sterownik
A 10000kWh wyszło tam gdzie wymienniki takie już przebadali. - w Anchorage na Alasce .
Ja nie o wentylacji .Ja o stratach całorocznych domu jak w innym temacie. Skoro 1500kWh/100m2 to te 10000 jakby z kosmosu.
Pan będzie konsekwentny,bo najpierw namawia do energooszczędnych domów a potem wypisuje o odzysku z rekuperatora 10oookWh.
Co do ilości u nas… Czy dojdzie do 10 000kWh?
Ile kWh potrzeba na podgrzanie i ochłodzenie do 22 st.C 150m3/h przez cały rok?
A co Pan sądzisz o stracie maks 2000kWh przez 450m2 przegród zewnętrznych w domu 150m2 jakie Pan proponujesz? Pan się nie boi, ta prosta skąd inąd matematyka wynika z informacji uzyskanych bezpośrednio od Pana

podłączenie

Opublikowane jako: Bez kategorii — admin @ 23:32

nie tylko w dużych domach ale i w małych też, trzeba tylko chcieć, wystarczy mała pompka i rurki od klimatyzacji lub gazu oraz zaworki , jeśli recyrkulacja jest przypięta zaraz przy kranie to działa dużo lepiej niż taka która ma metrowe czy dłuższe gałązki,No właśnie moim zdaniem nie działa dużo lepiej, z powodów o których pisałem wyżej. A moja wersja jest tańsza, nie wymaga precyzyjnej regulacji i kryzowania, zapewnia o wiele szybciej ciepłą wodę w przypadku recyrkulacji niepracującej non stop, a załączanej okresowo (jakąkolwiek metodą), więc mam realne podstawy do podparcia swojego stwierdzenia.Czym się więc różni przyzwoity standard od badziewnej taniochy? Czy w przypadku cyrkulacji wody nie chodzi o to by przy punkcie poboru wody była ciepła woda? Czy w przypadku jaki proponuje nie będziemy mieli ciepłej wody skoro ciepła przyłacza  woda będzie krążyła w tych rurach?chodzi o to, że przy instalacji nie projektowanej pod kątem recyrkulacji, będą zbyt długie odcinki pomiędzy punktami poboru wody a rurą objętą recyrkulacją, w związku z tym puszczając wodę trzeba będzie i tak poczekać, aż woda do tego fragmentu rury dojdzie.

Policzmy tak szacunkowo: metr rury PP 20mm ma średnicę wewnętrzną ok. 13mm, co nam daje jej pojemność na poziomie 0,13l. Zatem dwumetrowe odgałęzienie zawierałoby ćwierć litra wody. Do przebolenia, wydaje mi się, nawet biorąc pod uwagę bezwładność cieplną rur i fakt, że w związku z nią trzebaby spuścić więcej, niż te ćwierć litra. Zwłaszcza, że w domowych warunkach przy prowadzeniu rury objętej recyrkulacją  przyłacze kanalizacji w podłodze, naprawdę nie jest problemem zadbanie o to, żeby odgałęzienia od tej rury miały nie więcej niż te dwa metry.

Natomiast jeśli wykonamy sobie recyrkulację z podejściem do każdego punktu, to przy tych samych urządzeniach (pompa) ciepłą wodę w dalej położonych punktach będziemy mieli dużo później. W skrajnych, ale zdarzających się, opisywanych tu na- nigdy. Bo cała recyrkulująca wodą będzie sobie chodziła “na skróty”, bliższymi odgałęzieniami.

I czym się rożni instalacja w wysokim standardzie z podejściem cyrkulacji pod każdy punk, mamy szybciej ta wodę?

a czepiam się o to że Ty jako znawca tematu w wielu wielu miejscach uświadamiasz czytelników w błędnej teorii, którą zaczął mogę przymknąć oko na jakość którą tak wychwalasz w swoim rozwiązaniu ale tylko w tedy gdy cała instalacja wodna wcześniej została wykonanie przyłącza kanalizacji zaprojektowana pod takie rozwiązanie, z mojej praktyki wiem że niewielu projektantów i inwestorów myśli o recyrkulacji podczas projektowania i w 90% domów Twoje rozwiązanie nie zapewni przyzwoitego standardu recyrkulacji, będzie tylko badziewną taniochą tematem Prawidłowe podłączenie cyrkulacji i jak Ci napisałem że jedyną wadą dobrej cyrkulacji jest jej cena to twierdzisz że tanie rozwiązanie jest tak samo dobre

działanie

Opublikowane jako: Bez kategorii — admin @ 23:32

wszystkie za i przeciw, jak tylko dodam że często długość tych gałązek bywa o wiele większa, 2m to faktycznie nie problem dla zwykłej instalacji, ale w obecnych standardach spotykam różne baterie z termoregulatorami, panele masujące w prysznicach, przepływowe podgrzewacze wrzątku w kuchniach, te urządzenia mają sporo wmontowanej elektroniki dla dobrego działania i bezpieczeństwa są tak czułe że nawet krótkie gałązki bez cyrkulacji zakłócają ich pracę a nawet doprowadzają do awaryjnego wyłączeniaa możecie jeszcze napisać jak (w przypadku cyrkulacji zrobionej jak na rysunku) wyglądają średnice rur czy robić na jednej (jakiej) ? Recyrkulacja to totalny niewypał! Sam tez sobie zrobiłem i nie używam, to tylko strata energii lepiej wody odpuścić i sprawa załatwiona. Możecie sobie przeliczać jak chcecie czy też udowadniać o swojej racji, efekt jest daremny
chce taka instalacje wykonać na pexach i zastanawiam się jak to po kolei poukładać, obrazowo wygląda to nastepująco:
łazienka parter ( odbiorniki oddalone max 2 metry od zasobnika) prysznic, umywalka,
łazienka piętro ( bezposrednio nad zasobnikiem i łazienka na parterze, odleglosc od odbiorników około 5-8metrów) wanna, umywalka
kuchnia na parterze ( 8 metrow) U mnie przekroje rur z tego co pamiętam to 20 lub 22 i 25 a cyrkulacja z 16.
Ponieważ mam spore odległości z kotłowni do odbiorników cyrkulacja zrobiona do najdalszych odbiorników (3 nitki tj. do kuchni, łazienki na dole, łazienki na górze)cyrkulację na parterze możesz sobie darować, jest blisko zbiornika więc wiele ciepłej wody nie “zmarnujesz”
kuchnia i łazienka na piętrze tak, rurką o mniejszym przekroju.
PEX z tego co pamiętam ma przekrój 16 (może są o większym nie jestem hydraulikiem) więc jak z tego wykonasz instalację będziesz czekał wieki aż ci sie wanna napełni
rób z rur przeznaczonych do instalacji wodnych, są specjalne do zimnej, ciepłej no i oczywiście różne przekroje.
Hydraulika niby żadna filozofia ale coś tam trzeba umieć ,
mój szwagier-hydraulik bawił się z instalacją wodną i CO chyba ze 3 tygodnie
Ostatnio edytowane przez WOJSKI ; 25-05-2011 o 18:48
może to jeszcze nie jest w Polsce powszechnie stosowane ale za jakiś czas na pewno będzie i co wtedy remont całej instalacji???? by móc sobie założyć coś co ułatwia życie

28/03/2016

wydajność

Opublikowane jako: Bez kategorii — admin @ 12:08

Co więc proponujesz, jeśli nie mam możliwości robić nic na strychu? Czyli bez wentylatora.

Obawiam się tego zaciągania powietrza z otworu do komina w kuchni, ponieważ otwór ten byłby niejako naprzeciw drzwi wejściowych do łazienki, a te mają przeciez otwory na dole drzwi, żeby powietrze mogło “wchodzić” do środka.

Jeszcze ktoś w ściance tej łazienki zrobił kratkę na zewnątrz właśnie w stronę kuchni (czyli, żeby para i wilgoć z łazienki wychodziły do kuchni), tylko co z tego, skoro nie ma jeszcze otworu wentylacyjnego do komina w kuchni (planuję go zrobić).

Koniecznie muszę zrobić wywiew w łazience, a że w kuchni jest komin, to pod sufitem bym tam poszła rurami (to jakieś 3 m odległości). Tylko czy bez wentylatora to będzie działać? Nie mieszaj rodzajów wentylacji. Jak grawitacyjna, to bez wentylatorów. Wentylatorem można się pobawić latem podczas upałów, ale nie zimą i nie przy kotłach z otwarą komorą spalania. pomiary wydajności Warszawa

Przeróbka z przedłużą będzie działać, ale może wymagać regulacji. Np kratka regulowana w kuchni będzie musiała być trochę bardziej przymknCo do Twoich pytań:

1. Komin wentylacyjny zaczyna się na płycie, nie w piwnicy (tam zaczyna się dymny). Długi jest na ok. 10m (parter + pierwsze piętro+ poddasze i ponad dach)

2. Średnica ok. 11cm. Czy jest drożny tego nie wiem, jest zamurowany i w mieszkaniu na parterze i na 1 piętrze (ale po kominie widać, że każde mieszkanie ma swój komin wentylacyjny).

No właśnie skoro w jednym mieszkaniu i w drugim jest otwór do kominów wentylacyjnych zamurowany, to jakiś powód tego jest, stąd przypuszczenie, że może dymny jest nieszczelny. pomiary wydajności Wars

Ale zobacz, jeśli nie wykuję otworów w kominach wentylacyjnych (w tych 2 mieszkaniach), to jak kominiarz sprawdzi szczelność komina dymnego?

Kominiarz ma przyjść w poniedziałek. Pytanie, czy do tego czasu wykuć w tych mieszkaniach otwory do wentylacyjnego przewodu, czy czekać na niego, niech sprawdzi najpierw szczelność dymnego.ięta by zrównoważyć przepływy. Nawietrzniki koniecznie w sypialniach, bo tam podczas spania wydzielają się duże ilości wilgoci od ludzi.

Wentylatora nie chciałabym zakładać, żeby nie zaciągało z kratki w kominie (z otworu w kuchni) z powrotem do mieszkania.

28/02/2016

tymczasem

Opublikowane jako: Bez kategorii — admin @ 15:35

Zastanowilbym sie powaznie nad opportunizmem bylych „möchtegern“ lewicowcow powolujacych sie ciagle na socjaldemokratow. Problem polega na tym, ze niewele mieli oni wowczas wspolnego z socjaldemokratami (w PRLu socjaldemokracja byla zabroniona), tak jak niewiele wspolnego maja wspolczesni socjaldemokraci z lewica. Krotko mowiac lecimy na jednym skrzydle, prawym skrzydle i nic nam nie pomoeRozprawienie może być jedynie przez pozostawienie spraw historykom , a nie politykom (IPN to politycy i ich polityczny twór). Tak jak mówił Mazowiecki w swym Exposé politycy w Polsce powinni przeszłość pozostawić historii, a zająć się przyszłością i działaniami na rzecz całego narodu. W innym przypadku jak im nie będzie szło i będą tracić poparcie ludzi zawsze będzie im jak tej złej tanecznicy ten obrębek strasznie przeszkadza.„Tymczasem jednak nie wszyscy ludzie są tak zmanierowanymi jałowymi odbiorcami informacji, jak chciałaby ich widzieć propaganda ich reżimów. Ta cała nienawistna propaganda skierowana przeciwko Rosji i Władimirowi Putinowi Prezydentowi Federacji Rosyjskiej, przyczynia się w długim okresie do budowy szacunku dla jego osoby i podziwu dla Rosji. Nawet, swojego rodzaju zazdrości, że to państwo ma akurat takiego przywódcę, którego nazwisko jest dzisiaj znane na całym świecie, bo nie ma chyba miejsca, gdzie nie słyszano by o Władimirze Putinie. Nawet powierzchowny obserwator, widząc jak wiele nadaje się zawsze w sposób negatywny przeciwko panu Putinowi, w końcu musi zadać sobie pytanie – dlaczego? Co ten człowiek zawinił? Co zrobił złego? Przecież całą i zarazem jedyną „winę” pana Władimira Putina, można streścić w zdaniu, że: realizuje On rosyjskie interesy, które jako pierwszy przywódca Rosji po upadku ZSRR potrafi zarazem na nowo redefiniować.”

Że też ludzie się nabierają na te bzdury polityczne. W tej chwili już nie można zwalać na okupanta czy „wielkiego brata” . Jak ktoś zrobił przestępstwa pospolite podpadające pod prokuraturę , to niech ona to wyjaśnia , ale bez informowania o tym publiki (wtedy takie procesy stracą moc polityczną). odwolywanie sie do pseudolewicowej przeszlosci. Pozostaje jednak niesmak moralny, karac bowiem nie ma zaco, a jesli nawet, to jest to rola sadow. Pozostaje kwestia moralnego niepokoju i nadzieja na budowanie nowej lewicy. Pozostaje pytanie, czy jest w niej miejsce na epigonow PRLu.

Nowsze wpisy »

hosting © separatory, separator, separatory tłuszczu, all rights reserved.
separatory, separator, separatory tłuszczu is proudly powered by WordPress.
Theme Redesigned by Kaushal Sheth originally developed by Michael Martine
Tłumaczenie Polski Blogger dla Polski support Wordpress.